O firmie

Firma Intra Sp. z o.o. powstała w 1988 roku. Została założona jako Przedsiębiorstwo Badawczo-Wdrożeniowe, którego główną domeną była produkcja specjalistycznych transformatorów probierczych, służących do generowania bardzo wysokich napięć rzędu 300kV, które to stosowane były do badania i testowania aparatury wysokiego napięcia. Z racji tego, iż rynek potencjalnych odbiorców i zapotrzebowanie na tak specjalistyczną aparaturę był ograniczony, firma zmuszona była znaleźć nowe kierunki rozwoju.

Renowacja i przeglądy transformatorów energetycznych

Wykorzystując maszyny oraz wiedzę techniczną nasze przedsiębiorstwo zaczęło prowadzić produkcję,. Działalność ta prowadzona jest do dziś. Dodatkowo zaczęliśmy produkuję czujników zawilgocenia CZ-11. Nasze czujniki zawilgocenia pozwalają na wykrywanie pojawiającej się wilgoci, rozszczelnienia obudowy pomp oraz aparatury pracującej w trudnych warunkach - także pomp zanurzonych w wodzie.

Sukcesywny rozwój firmy

Na początku lat 90 ubiegłego wieku, nasze Przedsiębiorstwo Badawczo-Wdrożeniowe wykorzystując powiew wolności i nowych możliwości gospodarczych nawiązało liczne kontakty z producentami zagranicznymi, jak również rozpoczęło prowadzenie działalności handlowej. Przez kilka pierwszych lat, bardzo prężnie rozwijaliśmy dział sprzedaży. Naszymi wiodącymi produktami ówczesnych lat były: klimatyzatory i wentylatory, narzędzia i elektronika użytkowa. W kolejnych latach wiodącym asortymentem stały się taśmy samoprzylepne oraz taśmy butylowe, których sprzedażą zajmujemy się do dziś.

Taśmy samoprzylepne - oferta

Firma Intra Sp. z o. o. oferuje taśmy samoprzylepne głównie dla przemysłu. Na początku były to produkty włoskiej firmy PIRELLI, później w wyniku zmian właścicielskich była to grupa Adenax i od kilkunastu lat jest to już globalna grupa pod nazwą Scapa. Dzięki tym zmianom mamy dostęp do bogatego asortymentu największego producenta taśm PCV w Europie – jesteśmy dystrybutorem firmy Scapa, która w swojej ofercie posiada bardzo szerokiej wachlarz taśm tkaninowych, taśm aluminiowych, taśm papierowych oraz ogromnej oferty taśm montażowych 2-str lepnych. Bardzo duży potencjał produkcyjny grupy Scapa oraz know-how pozwala nam dostarczać produkty praktycznie do każdej gałęzi przemysłu. Są to:

  • taśmy tkaninowe (np. Scapa 0303, Scapa 1820N)
  • taśmy PCV (Scapa 2702A) dostarczane do przemysłu motoryzacyjnego
  • taśmy samowulkanizujące (Scapa 2547, 2585, 2525) dostarczane dla energetyki oraz do budowanych instalacji teletechnicznych
  • taśmy aluminiowe (Scapa 331E, Scapa 336),
  • taśmy tkaninowe powlekane (Scapa 3159, Scapa 3160),
  • taśmy PCV (Scapa 2702, Scapa 6991),
  • ochronne folie dla budownictwa
  • taśmy dla potrzeb poligrafii i fleksodruku (Scapa 43023, Scapa 43120)
  • taśmy montażowe 2-str lepne o różnym przeznaczeniu i zastosowaniu. Począwszy od zastosowań biurowych i reklamowych, poprzez przemysł RTV i AGD i motoryzacje na budownictwie skończywszy.

Masy i taśmy butylowe

Intra Sp. z o. o. oferuje bardzo szeroką ofertę taśm, sznurów i mas butylowych. Butyl jest nowoczesnym materiałem hydroizolacyjnym stosowanym głównie w motoryzacji i budownictwie. Dodatkowo jest masą w swej podstawowej postaci trwale plastyczną i nigdy nie wysychającą. Nie zawiera rozpuszczalników, nie ma ubytku masy. Doskonale przylega do praktycznie każdego rodzaju powierzchni, zapewniając skuteczną barierę dla wilgoci. W motoryzacji butyl znajduje się głównie w nadwoziu samochodu i zabudowie przyczep samochodowych, kamperów (Butyl 0390, butyl 0311). Uszczelniacze butylowe wykorzystywane są do łączenia elementów karoserii. Stanowią również element wytłumiający. Używany jest w postaci mas pęczniejących (na etapie budowy korpusu) i dalej w postaci wykrojów, sznurów i taśm na etapie montażu elementów nadwozia. Użycie butylu zamyka możliwość migracji wilgoci w niepożądane miejsca.

Uszczelniacze butylowe w budownictwie

 Z analogicznych powodów butyl znalazł swoje zastosowanie w budownictwie. Na bazie taśm butylowych (butyl 2239, 2242, 2255) produkowane są taśmy kalenicowe oraz taśmy kominowe, które trafiają już praktycznie na każdy dach wykonany z dachówki lub blachodachówki. Przy użyciu rękawów z klejem butylowym uszczelnianie są okna dachowe. W postaci sznura butyl uszczelnia kominki dachowe. Butyl wykorzystuje się także przy produkcji okien (butyl 0303), oraz jako podstawowy komponent nowoczesnych systemów doszczelniających montaż stolarki okiennej i drzwiowej – poprawiając szczelność połączeń. Taśma butylowa używana jest także do uszczelnianiu daszków, świetlików dachowych, ogrodów zimowych itp. Doskonale butylem uszczelnia się łączenia blach trapezowych i płyt warstwowych (butyl 2239, 0303). Butyl z racji niewysychania i trwałej plastyczności jest doskonałym wypełnieniem szczelin dylatacyjnych. Wytłoczony w postaci sznurów może uszczelniać połączenia prefabrykowanych elementów studzienek betonowych. Butyl dostarczamy także w postaci laminatów. Dzięki połączeniu butylu z włókniną (butyl 0318) otrzymujemy materiał hydroizolacyjny podtynkowy. Jest on używany do uszczelniania folii i membran podposadzkowych, uszczelniania dylatacji, narożników pomieszczeń wilgotnych (łazienki, łaźnie, pralnie). Butyl z włókniną jest elementem wchodzącym w skład budowanych w domach odwodnieniach liniowych. Butyl w połączeniu z folią aluminiową tworzy kolejny doskonały produkt tzw alubutyl. Alubutyl jest taśmą jednostronnie lepną (alubutyl 0346) , którą możemy naklejać na istniejące szczeliny i połączenia elementów konstrukcyjnych (kanały wentylacyjne, płyty warstwowe, blachy, opierzenia blacharskie, świetliki dachowe i elewacje szklanoaluminiowe, nadwozia samochodowe, i wiele innych.

Specjalistyczne narzędzia do cięcia kabli energetycznych, linek stalowych

Intra Sp z o o oferuje również specjalistyczne narzędzia do cięcia kabli energetycznych, linek stalowych niemieckiej firmy Baudat. Są to profesjonalne narzędzia przygotowane do ciągłej i niezawodnej pracy. W zależności od ilości wykonywanych cięć i rozmiaru kabla, mogą to być narzędzia ręczne, hydrauliczne ręczne lub nożne, hydrauliczne o napędzie elektrycznym. Dla producentów aparatury elektrycznej, automatyki i sterowania Baudat oferuje profesjonalne dziurkarki do blach (dziurkarka LS8), służące do precyzyjnego, wydajnego i niezawodnego wycinania otworów pod dławiki, wskaźniki itp. Podobnie w zależności od oczekiwanej wydajności oferujemy narzędzie ręczne, hydrauliczne z napędem ręcznym lub elektrycznym.

W uzupełnieniu oferty narzędziowej Intra Sp. z o. o. posiada również profesjonalne i niezawodne japońskie narzędzia do cięcia prętów zbrojeniowych Diamond. Są to narzędzia o napędzie elektrohydraulicznym przygotowane do wysokowydajnej pracy w warunkach przemysłowych.

Rolki kablowe i inny osprzęt

Dodatkowo nasza firma oferuje także narzędzia oraz osprzęt do budowy linii kabli ziemnych. Są to m.in. rolki kablowe proste i kątowe, przepusty i przejścia kablowe umożliwiające wprowadzanie kabla do rur osłonowych, kołyski kablowe, zespoły rolek samonastawnych umożliwiające wprowadzanie kabla do kanalizacji podziemnej. Do odwijania kabli z bębnów Intra oferuje najazdy do bębnów kablowych, podnośniki do bębnów kablowych. Do prac związanych z wprowadzeniem kabla do kanalizacji podziemnej oferujemy piloty, pręty z włókna szklanego oraz pończochy kablowe. Włókno szklane oferujemy w postaci gotowych do użycia zestawów w skład, których wchodzi włókno, stojak do włókna, końcówki początkowe z główką prowadzącą. Pończochy kablowe samozaciskowe pozwalają na pewne i mocne mocowanie kabla i wciąganie go do kanalizacji podziemnej.

Torby narzędziowe i akcesoria

Dalszym uzupełnieniem oferty są pasy narzędziowe i skórzane torby narzędziowe. Są to produkty obecne w ofercie Intra już ponad 25 lat i nadal mające swoich zagorzałych zwolenników. Torby i pasy wykonane są z grubych wysokiej jakości skór, szyte mocnymi nićmi poliamidowymi i wzmacniane nitami. Są wytrzymałe i trwałe.

Oferta Intra Sp. z o.o. dalej rozszerza się podąża za potrzebami rynku. Często potrzeba naszych klientów, jest czynnikiem sprawiającym, że dany produkt lub grupa produktów znajduje się w naszej ofercie. Służymy więc swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą naszym klientom i kontrahentom.

Zapraszamy do współpracy.