Ciepły montaż stolarki okiennej zapewnia trwałe i szczelne połączenie, co ma bezpośredni wpływ na skuteczną izolację termiczną okien. Oprócz tego gwarantuje dłuższą żywotność i poprawia warunki pracy stolarki. W ten sposób minimalizuje się ryzyko powstawania mostków termicznych, co niewątpliwie wpływa na ogólne koszty eksploatacyjne budynku. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest ochrona przed zawilgoceniem. Do ciepłego montażu wykorzystywane są specjalne taśmy dostępne w naszej ofercie. Poznaj ich rodzaje i krótką charakterystykę.

Jakie taśmy przeznaczone są do ciepłego montażu stolarki okiennej?

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór taśm do ciepłego montażu stolarki okiennej. Są to taśmy będące laminatami włóknin polipropylenowych lub poliestrowych i specjalnych membran. Zapewniają one odpowiednią wartość współczynnika Sd, który określa stopień ich paroprzepuszczalności. Mają one na krawędziach paski kleju butylowego i akrylowego, co ułatwia ich szybką i czystą aplikację. Dzięki temu taśmy skutecznie przylegają do rozmaitych powierzchni budowlanych, w tym betonowych, metalowych, drewnianych czy wykonanych z tworzywa.

Uzupełnieniem oferty są taśmy rozprężne z pianki poliuretanowej, taśmy butylowe laminowane włókniną, primer do zwiększenia przyczepności powierzchni budowlanych.

Poznaj taśmy do ciepłego montażu dostępne w naszej ofercie

  • Taśmy okienne wewnętrzne. Zapewniamy taśmę okienną wewnętrzną z membraną paroszczelną (standardową) SM4060W z paskiem montażowym z modyfikowanego akrylu. Dostępna w szerokościach 7 cm, 10 cm i 15 cm. Oprócz tego oferujemy taśmę paroizolacyjną wewnętrzną premium.
  • Taśmy okienne zewnętrzne. Oprócz taśm okiennych zewnętrznych z membraną paroprzepuszczalnych standardowych (SM4060Z), zapewniamy też wersję odporną na UV (SM4060ZUV) oraz premium.
  • Taśmy uniwersalne. Przeznaczone zarówno do zastosowania zewnętrznego, jak i wewnętrznego.