Charakterystyka taśm powlekanych

Taśmy powlekane oraz impregnowane są bardzo trwałe i wodoodporne, czym różnią się od taśm niepowlekanych, które z powodu braku dodatkowej warstwy ochronnej są w stanie pochłaniać wilgoć.Taśmy powlekane służą głównie do uszczelniania wentylacji, zabezpieczania ostrych krawędzi, pakowania, sklejania, kodowania kolorami, naprawiania czy maskowania przedmiotów. Dzięki impregnacji są one wytrzymałe i mogą służyć do specjalistycznych zadań, np. mogą maskować powierzchnie podczas piaskowania lub lekkiego śrutowania. Ich klej może być bezśladowy, czyli czysto usuwalny lub mocny do trwałego łączenia. Nośnik tkaninowy może mieć różną gramaturę i wytrzymałość mechaniczną. Są to bardzo uniwersalne taśmy do wielu zastosowań. Powłoka taśm powlekanychScapa 3130jest matowiona, co czyni są szczególnie przydatną podczas prac na scenografią planu filmowego lub na scenie teatru lub estradzie. Na powłokę taśmyScapa 3101można nanosić napisy, co czyni ją przydatną w katalogowaniu, inwentaryzowaniu i opisywaniu przedmiotów. Klej obu taśm jest czysto usuwalny i nie zostawia resztek po oderwaniu. TaśmaScapa 2420jest powlekana grubą warstwą silikonu strukturyzowanego, co czyni jej powierzchnię antypoślizgową i antyadhezyjną, a taśma idealnie nadaje się do ochrony wałków napędowych maszyn produkcyjnych podczas barwienia lub klejenia materiałów.

Właściwości taśm niepowlekanych

Taśmy niepowlekane wykonane są z takich materiałów jak sztuczny jedwab, bawełna, tkaniny szklane czy włókniny. Ten rodzaj taśm materiałowych świetnie sprawdza się do wiązkowania i ochrony przewodów przed uszkodzeniem w motoryzacji, do, tłumienia hałasów i zapobiegania skrzypieniom.Taśmy niepowlekane lepiej dostosowują się do obwijanego przedmiotu i są w stanie wytrzymać wyższe temperatury niż taśmy powlekane.

Jeśli jesteś zainteresowany taśmami materiałowymi, zapoznaj się z naszą ofertą, pamiętając o tym, żetaśmy powlekane są wodoodporne, a taśmy niepowlekane lepiej tłumią hałasy i mają większą odporność na wysokie temperatury.