Taśmy Scapa w asortymencie naszej firmy

Nasza firma zapewnia szeroki wybór taśm Scapa o różnych właściwościach i przeznaczeniu. Wysokiej jakości wyroby tej marki powstają zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi standardami, dlatego też gwarantują wysoką jakość i niezawodność. Znajdują zastosowanie niemal we wszystkich dziedzinach naszego życia, w tym m.in. energetyce, telekomunikacji, przemyśle medycznym, elektrycznym i elektronicznym, budowlanym, motoryzacyjnym, przetwórczym, meblowym, poligraficznym itd. Używane są również w niejednym domu.

Istotnym punktem w naszej ofercie są taśmy elektroizolacyjne Scapa, wykonane z miękkiej samogasnącej folii PVC z powłoką klejącą na bazie kauczuku. Są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach. Pozwalają na tworzenie lub odtwarzanie solidnej warstwy izolacji połączeń elektrycznych, ochronę i identyfikację kabli oraz przewodów niskiego i średniego napięcia. Stosowane są też do ochrony przed otarciami, korozją i wilgocią oraz do wiązkowania przewodów w przemyśle motoryzacyjnym i AGD i RTV.

Na uwagę zasługują też taśmy znakujące Scapa. To produkt typu premium do profesjonalnych zastosowań. Taśma wykonana z PCV pokryta jest powłoką na bazie kauczuku. Dostępna jest w następujących kolorach: żółtym, białym, czerwonym, zielonym, niebieskim i czarnym, a także żółto-czarnym i biało-czerwonym. Jej głównym zadaniem jest znakowanie ciągów komunikacyjnych, a także wyklejanie m.in. stref bezpieczeństwa w zakładach produkcyjnych czy magazynach. Są to bardzo popularne taśmy samoprzylepne znakujące miejsca niebezpieczne z punktu widzenia przepisów BHP. Przykładowo, żółto-czarna taśma znakuje m.in. słupy, narożniki, niskie belki, wysokie progi, dziury, przepusty, części obudowy maszyn i urządzeń mające zwracać szczególną uwagę itp. Taśma biało-czerwona to miejsca niebezpieczne, o ograniczonym dostępie, sprzęt ppoż, części obudowy maszyn i urządzeń itd. Taśmy znakujące używane są też do ochrony przed otarciami, korozją i wilgocią oraz ogólnych zastosowań wymagających stosowania mocnej i odpornej na ścieranie taśmy PCV.