tasma123

Podstawowe informacje dotyczące taśmy akustycznej

Taśma akustyczna wykonana jest ze spienionego polietylenu. Jest to  taśma samoprzylepna -  klej może być zabezpieczony przekładką z papieru silikowanego. Występują również taśmy bez przekładki, które ułatwiają pracę i pozostawiają mniej odpadów na budowie. Taśmy z zamkniętokomórkowej pianki polietylenowej stanowią doskonałą izolację przed powietrzem, kurzem oraz, przy odpowiednim ściśnięciu, przed wodą, dzięki czemu mogą stanowić separator w konstrukcjach metalowych i zapobiegać powstawaniu korozji elektrolitycznej.

Taśma zwiększa izolację akustyczną, zapobiega wibracjom i drganiom oraz tłumi hałasy. Dostępna jest w grubościach od 2 do 5 mm. Na zamówienie istnieje możliwość przygotowania pianki o innej grubości. Na rynku występują dwa rodzaje pianek – sieciowana chemicznie oraz sieciowania fizycznie. Pianki sieciowane fizycznie uważane są za pianki wyższej jakości, są jednak droższe niż pianki sieciowane chemicznie. Taśma akustyczna z pianki PE jest bardzo wytrzymała. Materiał praktycznie nie poddaje się procesom starzenia, jednak należy pamiętać, że istnieją rozpuszczalniki i związki chemiczne, które mogą spowodować jego uszkodzenie.

Zastosowanie taśmy akustycznej

Taśmy są  powszechnie wykorzystywane do wykonywania różnego rodzaju wygłuszeń w branży budowlanej, szczególnie w konstrukcjach obwodowych oraz profilach przyściennych sufitów, podłóg oraz ścian. Taśma akustyczna jest jednym z najlepszych materiałów do uszczelniania połączeń pomiędzy ściankami działowymi a konstrukcją, a także podczas mocowania płyty dachowej z wykorzystaniem łącznika. Kiedy dążymy do uzyskania dobrej izolacji, warto zastosować taśmę akustyczną. Bez tego komponentu osiągnięcie oczekiwanego rezultatu będzie o wiele trudniejsze.