pianka

Pianki samoprzylepne - rodzaje i właściwości  

Jest wiele rodzajów pianek samoprzylepnych. Ich zastosowanie w poszczególnych przypadkach będzie nieco inne.  Najlepiej sprawdzają się jako materiały wygłuszające, można je zastosować zarówno w lokalach mieszkalnych, jak i użytkowych. Zazwyczaj ich grubość wynosi od 1 do 4 cm. Zaletą tego typu materiałów jest ich konstrukcja. Pianki dzielą się na jednostronnie przylepne, a także dwustronnie przylepne. Te pierwsze lepiej sprawdzają się przy amortyzacji i uszczelnieniach. Z kolei pianki dwustronnie przylepne stosowane są przy montażu materiałów dekoracyjnych. 

Jak wygląda montaż pianki samoprzylepnej? 

Dzięki części samoprzylepnej możemy w bardzo łatwy sposób zamontować piankę, nawet w miejscach trudno dostępnych. Wystarczy odkleić część zabezpieczającą i odpowiednio dopasować do miejsca, które wymaga wygłuszenia. Materiał, z którego została wykonana pianka, doskonale pochłania i rozprasza fale dźwiękowe. Elastyczne i miękkie tworzywo świetnie układa się na powierzchni, dzięki czemu montaż jest banalnie prosty. Warto pamiętać, że tego typu pianki sprawdzają się także w przypadku izolacji termicznej.  

Pianki samoprzylepne są odporne na wysoką temperaturę i wilgoć. Dzięki temu bardzo często wybierane są zarówno przy gruntownym remoncie, jak i lekkich zmianach wystroju wnętrza.