5 Intra osprzęt do ukladania kabli rolka katowa

Charakterystyka rolek kablowych 

Pozornie mało istotne rolki kablowe stanowią duże ułatwienie dla wielu ekip budowlanych. Ze względu na swoje zastosowanie muszą one odznaczać się wyjątkowo trwałą konstrukcją, a jednocześnie być niezwykle poręczne. Dlatego w sprzedaży dostępnych jest wiele modeli, wykonanych np. ze stopów stalowo-aluminiowych, dzięki czemu są one odpowiednio wytrzymałe, niezbyt ciężkie, a przy tym nie ulegają łatwo korozji. 

Rolka okazuje się niezawodnym rozwiązaniem w trakcie wprowadzania i układania kabli np. do rozmaitych wykopów czy na przepustach. Nie tylko usprawnia cały proces (rozmaite przeszkody nie utrudniają wciągania), ale zapobiega również przecierania się kabli.

Rodzaje rolek kablowych 

Najczęściej wyróżnia się dwa rodzaje rolek kablowych: modele proste (przelotowe) i kątowe (narożne). Pierwsze z nich sprawdzają się doskonale do układania kabli na trasach kablowych w wykopach. Modele kątowe umożliwiają z kolei precyzyjne prowadzenie kabla po danym promieniu. Ponadto, można je bez problemu spiąć, tworząc tym samym zespół rolek kątowych. 

Dodatkowo w sprzedaży dostępne są również m.in. rolki podwieszane oraz krawędziowe, które pozwalają na wprowadzenie elementów do studni czy miejsc znajdujących się na wyjątkowo niskim poziomie. Poza budową konstrukcji, wszystkie modele dostępne są w różnych wymiarach, ze względu na rodzaj prac czy wielkość kabli.