masa butylowana

Czym charakteryzuje się masa butylowa?

Masa butylowa może powstać na bazie rozpuszczalników lotnych. W jej produkcji wykorzystywane są specjalne odmiany kauczuku, wypełniaczy i polimerów. Główną zaletą każdego takiego produktu jest przede wszystkim uniwersalność, która pozwala na stosowanie na wielu różnych powierzchniach.

Masa jest ona odporna na działanie roztworów kwasów oraz zasad. Dodatkowo sama jej konsystencja zapewnia amortyzację w przypadku ruchów dylatacyjnych. Ogromną zaletą tego produktu jest także odporność na rozwijanie się szkodliwej dla człowieka pleśni.

 Masa butylowa w tubie – jakie ma zastosowanie?

Rynek oferuje szeroki wybór różnego rodzaju mas butylowych w tubach. Warto jednak wybierać wyłącznie te uszczelniacze, które posiadają odpowiednią dokumentację czy certyfikaty. Jest to gwarancja wysokiej jakości produktu, który sprosta wszelkim oczekiwaniom.

Poszczególne rodzaje masy butylowej mogą być stosowane do osadzania okien wykonanych z aluminium, połączeń w przewodach wentylacyjnych, ale również przy stosowaniu uszczelniania w motoryzacji czy przemyśle stoczniowym. Na uwagę zasługuje również zakres temperatury, w jakim zachowuje swoje właściwości – od -20oC do nawet + 90oC.

Masy butylowe, uszczelniające wyróżniają przede wszystkim takie cechy jak:

  • bardzo duża elastyczność,
  • wysoki stopień zabezpieczenia przed wilgocią oraz wodą,
  • bardzo łatwy sposób aplikacji.

Masy butylowe stosowane są obecnie w przemyśle na szeroką skalę. Najczęściej jednak przeprowadza się uszczelnianie:

  • fug oraz dylatacji w budynkach,
  • złączeń w konstrukcjach wykonanych z blachy,
  • stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym,
  • wentylacji.

Masa butylowa jest niezwykle przydatnym uszczelniaczem. Dzięki niej możliwe jest odpowiednie zabezpieczenie wszelkiego rodzaju łączeń niezależnie od materiału, z jakiego zostały one wykonane. Bez jej wykorzystania ciężko wyobrazić sobie wiele prac przemysłowych.