Taśma akustyczna - właściwości i zastosowanie

 

Najważniejsze cechy taśmy akustycznej 

Taśma akustyczna, która stanowi jeden z podstawowych produktów w asortymencie firmy Intra, jest zbudowana ze średnio twardej zamkniętokomórkowej pianki polietylenowej sieciowanej chemicznie, która wykorzystywana jest w wielu branżach, nie tylko budowlanej. Może być stosowana z różnorodnymi materiałami, m.in. betonem, cegłą, drewnem, PCV, stalą. Pianka ogranicza przepływ powietrza lub wody, a zjawisko to zależy od stopnia kompresji pianki. Można ją malować i oklejać innymi materiałami. Wykazuje wysoką odporność na działanie zanieczyszczeń oraz czynników chemicznych. Cechuje się wysoką żywotnością. Pianka akustyczna nie tylko tłumi dźwięki, ale też wykazuje właściwości amortyzujące oraz pochłaniające drgania i wibracje. Jest więc w stanie skutecznie wytłumiać oraz rozpraszać drgania akustyczne.

Przeznaczenie taśmy akustycznej 

Pianka akustyczna znacząco poprawia izolację termiczną i ma wpływ na zdecydowaną poprawę dźwiękoszczelności konstrukcji, dlatego jest doskonałym materiałem do różnego rodzaju uszczelnień i wygłuszeń w budownictwie. Z tego powodu pianki samoprzylepne mogą być używane do uszczelniania połączeń między ściankami działowymi, jako podkłady pod legary podłogowe. Najczęściej jednak znajdują zastosowanie m.in. w systemach suchej zabudowy, konstrukcjach obwodowych, profilach przyściennych ścian, sufitów i podłóg, jak również przy mocowaniach płyty dachowej za pomocą łącznika. Można je także stosować jako podkład pod łaty dachowe.

W przypadku, gdy istnieje konieczność obniżenia poziomu hałasu w budynku, zastosowanie dobrej jakości taśmy akustycznej to podstawa, a jednocześnie jedno z najłatwiejszych i najbardziej ekonomicznych rozwiązań. W asortymencie firmy Intra można znaleźć wytrzymałe i odporne na szereg czynników zewnętrznych taśmy akustyczne, które nadają się do wszechstronnych zastosowań.